Ochronniki słuchu SECURE 1
101.63 zł
Netto
Najniższa cena 125,00 zł od 19.03.2025 dla tego produktu
Ochronniki klasy 1.
Jak dobrać ochronniki słuchu?
Jednym z zagrożeń, na które narażony jest pracownik jest wysoki poziom hałasu.
A co to jest hałas? Hałasem określamy niepożądany dźwięk, na który jesteśmy narażeni. Ponieważ nasz narząd słuchu jest bardzo wrażliwy i delikatny, głośny hałas powodować może dyskomfort, ból a nawet trwałe uszkodzenie słuchu. Również przebywanie w głośnym środowisku zwiększa ryzyko wypadku w pracy. Dlatego hałas jest jednym z najczęstszych zagrożeń, na jakie narażony jest pracownik. Hałas bardzo negatywnie wpływa na cały nasz organizm. Może powodować wiele chorób takich jak, choroba wrzodowa nadciśnienie tętnicze, powoduje on również bóle głowy czy nerwice.
By chronić się przed złymi skutkami zanieczyszczenia hałasem musimy najpierw określić poziom zagrożenia.
Jak mierzymy poziom hałasu?
Służą do tego urządzenia zwane miernikami poziomu hałasu. Co możemy wywnioskować z ich pomiarów?
Jeżeli pomiar wykazuje:
Poniżej 35 decybeli
Jesteśmy bezpieczni, nie ma on negatywnego skutku na nasz organizm. może jednak - przy długim narażeniu - powodować zdenerwowanie i opóźnianie czasu reakcji.
Hałas w przedziale od 35 do 70 decybeli
Wywołuje już negatywne skutki w naszym organizmie. Powoduje również uczucie zmęczenia co w konsekwencji wpływa na wydajność pracownika.
Hałas do 85 decybeli
Może nawet uszkodzić nam słuch, powoduje bóle głowy
Powyżej tej granicy
Jest już bardzo niebezpiecznie, możemy uszkodzić swój narząd słuchu, działa destrukcyjnie na cały nasz organizm
Jak możemy walczyć z wysokim poziomem hałasu?
Przede wszystkim możemy ograniczać czas, jaki spędzamy w strefie hałasu. Podczas pracy stosujmy odpowiednie przerwy. Musimy również, przebywając w takiej strefie, ciągle stosować ochronniki słuchu. Dlatego, ponieważ nawet niewielkie nawet przerwy w ich noszeniu powodują duże szkody w naszym organizmie.
Podstawowym narzędziem do walki z wysokim natężeniem hałasu są ochronniki słuchu.
Rynek BHP jest pełny różnego rodzaju rozwiązań. Od prostych wkładek piankowych, poprzez ochronniki czasz owe, na hełmowe do elektronicznych ochronników słuchu. Dobór skutecznych ochronników słuchu uzależniony jest również od warunków pracy. W wypadku pracy w środowisku wilgotnym i gorącym lepszym rozwiązaniem są wkładki douszne piankowe, bądź wkładki na pałąku. W wypadku, gdy pracownik podczas pracy ma brudne ręce - nie może stosować takich wkładek, może to powodować infekcje.
Używanie ochronników słuchu
Nie stoi na przeszkodzie by jednocześnie używać innych ochron, również takich jak ochrona dróg oddechowych, głowy czy wzroku.
Jak wybrać ochronniki słuchu?
Jeżeli potrzebujemy czegoś co zapewni nam komfort akustyczny, powinniśmy przyjrzeć się ochronniko czaszowym marki HELLBERG. Ich podstawowa linia to SECURE. Występują w 3 podstawowych rodzajach, które różnią się klasą tłumienia.
Secure 1 przeznaczone do pracy w umiarkowanym hałasie. Ich poziom tłumienia to 20 dB. Sa miękkie i nie uciskają uszu. Dodatkowo możemy wymieniać wkładki nauszników.
Większy poziom tłumienia zapewniają Secure 2. Oferują one już tłumienie 24dB.
Najwyższym modelem, oferującym najwyższy poziom tłumienia będzie Secure 3.
Ochronniki słuchu SECURE z pałąkiem nagłownym zostały zaprojektowane z myślą o całodziennym komforcie pracy. Zapewniają wysokie parametry użytkowe. Solidny pałąk z miękkimi poduszkami, łatwo regulowany, zapewnia ścisłe i wygodne dopasowanie do każdego rozmiaru głowy. Zatrzaskiwane poduszki nauszne minimalizują zatrzymywanie potu. Wypełnione miękką pianką podnoszą komfort noszenia i są łatwe do wymiany. Dostępne w trzech wersjach zróżnicowanych pod względem stopnia ochrony, określonego przez czytelne, jaskrawe kolory, które ułatwiają rozróżnienie i dobór.
Płaska konstrukcja strzemiączka ogranicza ryzyko zaczepienia w ciasnych przestrzeniach
Oznakowanie kolorami ułatwia rozróżnienie i dobór
Miękkie poduszki z systemem zatrzaskowym dla łatwej wymiany
Płynna teleskopowa regulacja rozmiaru dla optymalnego komfortu i dopasowania
Pełna zgodność z systemem osłon Hellberg SAFE™
UWAGA!!! Niewłaściwe założenie ochronników, niweluje ich działanie. Dlatego pamiętajmy, że nie można wkładać za ucho okularów i innych przedmiotów, które spowodują niewłaściwy docisk czaszy do ucha. Nie zapominajmy również o okresowej kontroli technicznej ochronników. Najszybciej zużywają i uszkadzają się poduszki uszczelniające. Mogą one zostać również uszkodzone mechanicznie - w takim wypadku przed przystąpieniem do pracy należy je wymienić. Sprzęt służący do ochrony słuchu należy przechowywać w suchym, czystym miejscu.